Villa Dekorasyonu İçin Öneriler

Villa Dekorasyonu İçin Öneriler

Villa dekorasyonu seçenekleri arasında standart ev dizaynlarının ötesinde olabilmek için, birden fazla alanda farklı seçenekler arasından belirlenmiş ve birbirleriyle uyumlu bileşenler ile oluşturularak geliştirilmiş, yapının her parçasında diğer bilindik tasarımlardan bağımsız bir iç ve dış tasarıma sahip olmalıdır. Standart kullanım ve görünümlerin aksine günümüzde teknolojik ve estetik pek çok tasarım anlayışı ortaya çıkmıştır. Villa oluşumları ismi ile de bir kalite ve prestij anlamı içerdiği için dizaynı da oldukça özenli ve işinin ehli mimari destekler aracılığı ile de oluşturulmalıdır.

Kasır Mimarlık 2020 yılından bugüne bu bağlamda müşterisine son derece özenli, detaylı, danışanına ve fikirlerine verdiği değeri hissettirerek, yeni nesil yaşam alanları özelliklerine uygun, memnuniyet ön planlı çalışmalarıyla adını duyurarak çalışmalarını yürütmektedir. Villa dekorasyonu konusundaki pek çok yeni yaklaşım ve içerikle müşterilerini çözüm odaklı ve yönlendirici pek çok hizmet sunmaktadırlar.

Villa Dekorasyonunun Püf Noktaları Nelerdir?

Villa dekorasyonunun birey veya bireylerin tercihlerine ve zevkine uygun, yaşam standartlarını yansıtan, belirli bir kaliteyi temsil eden bir görünüme kavuşturulması için belirli bir mimari deneyime ve bakış açısına sahip olunması gerekmektedir. Bu kriterlere uygun olarak Kasır Mimarlık çalışmalarını bu prensip dışına çıkmadan ciddiyetle yürütmektedir.

Villa dekorasyonunu oluşturan en önemli etken mülk sahibinin karakteri ve tarzıdır. Kişilik özelliklerine uygun olarak yapılan tercihlere göre villalar lüks, klasik, minimalist ya da modern görünümlere kavuşturulabilir. Bunun için danışma alınan mimari firmaların müşterileri ile doğrudan ilgilenerek tarzın belirlenmesinde detaylara yer vermesi gerekmektedir. Villa dekorasyonu geniş alanları kaplayan düzenlemeler olması sebebiyle iç dizaynda tercih edilecek mobilyaların göz yorucu nitelikte olmaması gerekmektedir. Kullanılan aksesuar ve renklerin ahengi doğru bir yaklaşımla belirlenmelidir.

Seçimler yapılırken sadece doğru yönlendirmeler ile ortaya eşsiz, mülk sahibinin kimliğine uygun, uzun yıllar hasarsız kullanılabilecek dekorasyon fikirleri ortaya çıkabilir. Bu bağlamda ferahlığın ve kalitenin ön planda olduğu, güncel mimari yaklaşımlarla oluşturulmuş iç dekorasyon fikirleri ön planda tutularak dizayn prensipleri belirlenmelidir.

Kasır Mimarlık ise tüm bu yaklaşımlara sahip en spesifik, detaycı ve kaliteli hizmet veren bir şirkettir. Sizin tarzınıza uygun ve kaliteli hizmetler için Kasır Mimarlık internet sitesi üzerinden verilen hizmetleri inceleyebilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Villa Dekorasyonunda Spesifik 5 Öneri

Villa dekorasyonu bir yandan gösterişli, estetik ve kaliteli görünmesi gerekirken aynı zamanda da işlevsel, konforlu, teknolojik yaklaşımlarla uyumlu ve isteklere uygun olmalıdır. Tüm bunları sağlayabilmek için villa dekorasyonu konusunda bazı önemli öneriler şu şekilde sıralanabilir.

Dekorasyonda bazı göz alıcı aksesuarlar kullanılmaktadır. Ancak bu aksesuarlar kullanışlı bir şekilde dizayn edilmediği sürece kalabalık bir görüntüden öteye gidemeyebilir. Örneğin bir şömine yalnızca görüntüsü için bir dekorasyon parçası olarak kullanılmamalıdır. Çevresine bir yaşam ve paylaşım alanı oluşturularak işe yarar bir aksesuar haline dönüştürülmelidir. Buna uygun olarak belirlenen mobilya seçimi ile de kişiye özel spesifik bir köşe oluşturmak mümkündür.

Villa içerisinde yer alan geniş alanlar mutlaka bölünerek kullanılmalıdır. Geniş alan tek bir dizaynla oluşturulmak yerine parçalı şekillerde kullanılarak işlevsel birkaç alana dönüştürülebilir. Bu alanları birbirinden ayırmak içinse yine çeşitli mobilyalar, halılar, paravanlar kullanılabilir.

Ağır, samimi ve huzurlu bir villa dekorasyonu yaratmak için ahşap kullanımı önerilmektedir. Yemek masaları, sehpalar, tablolar, kaplama kağıtları, ahşap aksesuarlar ile eve estetik bir hava kazandırılabilir. Ahşap görünümün ağırlıklı olduğu dizayn aksesuarları arasında yeşil yapraklı ev bitkileri de dekorasyona eklenmelidir. Bu şekilde benzersiz bir iç tasarım oluşturmak mümkün olabilir.

Minimalist bir görünüm içinse fazlalık gibi görünebilecek olan mobilya ve eşya seçiminden kaçınılmalıdır. Renklerin ahengi bu tarzda oluşturulacak bir dekorasyon yaklaşımı için oldukça önemlidir. Bütüncül renk görünümü her zaman için minimalist bir yaklaşım stiline oldukça uygun olacaktır. Fazla aksesuardan kaçınılmalı, seçilen aksesuarların aynı zamanda pragmatik boyutu da değerlendirilerek dekorasyonun bir parçası haline getirilmelidir. Sadelik ve ferahlık içeren bu dekorasyon türünde uyaranlar minimum seviyede olacağından yapılan bu dizayn sayesinde villa stresten uzaklaşılabilecek huzurlu bir yuva haline getirilmiş olur.

Villa dekorasyonu mutlaka doğru aydınlatma kurallarıyla oluşturulmalıdır. Güneş ışığından olabildiğinde fazla yararlanılarak aydınlatma alanları oluşturulmalıdır. Günümüz kullanım oranlarına göre sarı ışık beyaz ışığa göre aydınlatmada daha tercih edilir hale gelmiştir. Beyaz ışık genellikle resmi ve iş ortamlarında kullanıldığı için stresi tetiklediği düşünülmektedir. Bu nedenle ev dekorasyonlarında sarı ışık daha tercih edilir hale gelmiştir.

Kasır Mimarlık bu ve bunun gibi pek çok dekorasyon yaklaşımı ile modaya öncülük eden tasarımlarıyla mülk sahiplerine bu süreçte oldukça geçerli ve stil sahibi yaklaşımlarla destek olmaktadır.

Villa Dekorasyonunda İç Mimarlık Hizmeti Almak Neden Gereklidir?

Villa tarzı yapılar oldukça geniş alanlara sahip oluşumlar olması sebebiyle dekore etmekte oldukça zorlanılan, kafa karışıklığına oldukça müsait, karmaşık görünüm oluşturmaya elverişli yapılardır. Bu nedenle dekorasyon için mutlaka danışmanlık alınmalıdır. Kasır Mimarlık villa dekorasyonu konusunda villa sahiplerinin güvenle tercih edebileceği bir mimarlık ve aynı zamanda danışmanlık firmasıdır. Bu noktada müşterilerine akılcı, kullanışlı, zevkli, gösterişli, şaşırtıcı aynı zamanda doğal pek çok dekorasyon fikriyle yardımcı olmaktadır.

Ev sahibinin tek başına karar verebileceği ve oluşturabileceği bir konu olmayan dekorasyon konusu mutlaka profesyonel bir bakış açısı ve yaklaşım içermelidir. Bu sayede hayal edilen dekorasyonlar profesyonel bakış açıları ve malzemelerle birleştiğinde ortaya eşsiz tasarımlar çıkacaktır.

İç mimarlık yaklaşımı, müşteri isteklerini mekanın gereksinimlerine uyarlayarak birleştiren, mekan kullanışının detaylarını oluşturan, elektrik ve aydınlatma planlarını düzenleyen, malzeme ve işçilik ücretleri dahil ödenecek miktarı belirleyen, bilgisayar destekli 3d çizimler ile dizaynın görünümü müşteriye sunan, müşterinin memnuniyetini proje boyunca her aşamada değerlendirip, projeye memnuniyet dahilinde yön veren, villa dekorasyonu için gerekli tüm meslek gruplarını organize eden ve uyum içinde çalışmalarını sağlayan, sektördeki tüm güncel ve yenilikçi yaklaşımları belirleyerek dekorasyon içerisinde kullanan ve tüm bunları senkronize bir şekilde yürüten danışmanlık biçimidir.

Dekorasyon ve dizayn konusu bunun gibi detay gerektiren pek çok adımı barındırdığından mutlaka işin ehli ve ustalaşmış danışmanlık firmaları tarafından yürütülmelidir. Kasır Mimarlık bu amaçla yürütmüş olduğu projelerde iç dizayna önem verdiği gibi dış ve bahçe dizaynında da müşterisine fayda sağlamaktadır.

Kasır Mimarlığın Sunduğu Diğer İç Mimarlık Hizmetleri

Bahçe sulama teknolojileri, yangın söndürme sistemleri, kış bahçesi tasarımları, barbekü kullanım alanları için baca tasarımları, villalar arası mahremiyete önem vermeleri sebebiyle yüksek bahçe çitleri ile villa dekorasyonu oluşturmada dış mekan dizaynlarında da müşteriye ilgi çekici seçenekler sunmaktadırlar. Bunu dışında ise ev içerisinde sonradan eklenebilecek asansör kurma sistemleri ile dekorasyona yenilikçi bir yaklaşım sunmaktadırlar.

Evin her odasının dizaynına akıllı ev sistemlerine uygun altyapı sağlamaktadırlar. Cam yüzeyli tasarımlar ile evin salonunda geniş ve ferah bir tarz oluşturarak fark yaratmada öncü yaklaşımlarıyla kendi eşsiz dekorasyon fikirlerini oluşturmaktadırlar. Oluşturdukları otopark alanları sayesinde araç sahiplerinin araçlarını hava koşullarından ya da çevresel koşullardan koruyarak görüntü kirliliğini de ortadan kaldıracak otopark dizaynları sağlamaktadırlar. Villa dekorasyonu için tercih ettikleri birden fazla farklı ve özgün tarzları sayesinde farklı villa tasarımları elde etmek mümkündür.

Ankara villa projeleri başta olmak üzere villa projeleri ile ilgili detaylı bilgi almak için Kasır Mimarlık ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir