Ankara Gayrimenkulünde Nezih Semtlerin Yerleri

Ankara Gayrimenkulünde Nezih Semtlerin Yerleri

Ankara bulunduğu konum itibariyle dışarıdan bakıldığında oldukça merkezi, bürokrasi ve resmiyetin ön planda olduğu, ciddi bir görünüme sahiptir. Bu yazımızda Ankara gayrimenkulünde nezih semtlerin yerlerinden bahsedeceğiz.

Resmiyetin ön planda oluşu sebebiyle, doğal yeşillik alanlarının az oluşu ve deniz kenarına olan mesafenin oldukça uzak olması sebebiyle bugüne kadar gri bir şehir olarak adlandırılmaktaydı. Ancak gelişen yapılanması ve şehrin nezih kesimleri sayesinde Ankara bugün dışarı illerden de oldukça fazla göç alarak yaşanılası ve tercih edilesi bir şehir haline gelmiştir.

Şehir özellikle batı yönüne doğru gelişmesiyle beraber yeni yapılanmaların artışıyla, yapılanmaların içerikleri sayesinde pek çok müşteriyi kendine çekmektedir. Eskişehir yolu güzergahı üzerinde Ankara gayrimenkulünde nezih semtlerin yerleri arasında yer alan İncek, Yaşamkent, Çayyolu, gibi yeni oluşumların bulunduğu semtler hem yatırımcılar tarafından hem de yaşanılası, sessiz sakin, kendi içerisinde çok fazla olanak sağlayan yaşam alanı arayıcıları için sıkça tercih edilen yerler arasına girmiştir.

İncek

Kasır Mimarlık ise bu bölgelerden biri ve Ankara villalarını İncek’te kullanıcıya oldukça elit, konforlu, ferah, eşsiz tasarım zevkleriyle, farklı mimari yapılarıyla ultra lüks villa projeleriyle yaşama imkânı sağlamaktadır.

Gölbaşı

Bir diğer yaşanılası nezih semt adresi ise Gölbaşı’dır. Merkez kalabalığından hem uzak ama aynı zamanda da Ankara için önemli olan pek çok noktaya da ulaşımı oldukça kolay ve hızlı bir semt olma özelliği taşıyan Gölbaşı başkentin en gözde ve elit yerleşim alanlarından biridir.

Çukurambar

Çukurambar ise hem sosyalleşme alanları açısından zengin, vakit geçirmek için farklı dizayn ve yapılanmalara sahip pek çok mekân içeriğiyle kullanıcılar tarafından dikkatleri üzerine toplarken, bir yandan da mimari yapılarının kalitesiyle alıcıların merceğindedir.

Söğütözü

Ankara gayrimenkulünde nezih semtlerin yerleri arasında yer alan bir diğer yerleşim alanı ise Söğütözü’dür. Söğütözü de tıpkı Çukurambar gibi hem iş merkezlerini bünyesinde barındıran aynı zamanda da yaşayan kesimin çıtayı statü anlamında yüksek tuttuğu bir mesken alanıdır. Oran semti de çok uzun yıllardır nezih kimliğiyle ön planda olan ve bir dönem siyasetçilerin sıkça tercih ettiği yaşam alanları arasındadır.

Batıkent

Batıkent ise son yıllarda popülerliği artan, mimari yapılanma tarzı ve yaşayan kesimin özellikleriyle tercih edilme oranı gitgide artan bir diğer yaşanılası temiz semtler arasında yer almaktadır.

Bilkent ve Beysukent

Bilkent ve Beysukent de şehrin karmaşasından uzak, yaşayanlara belirli bir sosyalleşme alanı sağlayan, güvenli, konforlu, sakin, tertipli, villaların çoğunlukta olduğu oturma alanlarıdır. Yaşayanlara bol yeşil alan, yürüme yolları, havuz, masaj salonları gibi pek çok faaliyet alanı sağlayarak kullanıcıları kendilerine çekmektedirler.

Nezih Semtlerde Yaşamanın Avantajları

Öncelikle bu gibi semtlerde oluşturulan yaşam alanları kullanıcı için tüm kolaylıkları sağlamak için tasarlanmış yapılar içermektedir. Bu sebeple yaşayan kişiler ekstra bir uğraşa gerek duymadan yaşam alanlarının konforunun tadını çıkarmaya yoğunlaşmaktadırlar. Ankara gayrimenkulünde nezih semtlerin yerleri genel olarak bu mantaliteyle tasarlandığı için ev arayışı içinde olan müşteriler bu sebepten de lüks semtleri tercih etmektedirler.

Bu tarz yerlerin en önemli avantajlarından birisi güvenlik konusunda herhangi bir endişeye yer verilmemesidir. Birçok güvenlik kamerası, güvenlik görevlisi ile planlanan güvenlik kolu kullanıcılara şüphesiz ve endişesiz bir yaşam imkânı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yapılanmanın sağlandığı alan koşulları da aynı şekilde kullanıcıların seçimlerinin oluşmasındaki ciddi etkiler arasında yer almaktadır. Şehrin en eşsiz ve değerli konumlarında yapılanan mülkler benzersiz manzaralar içererek mülkte yaşama zevkini gözler görülür şekilde artırmaktadırlar. Bunun dışında ise farklı ve deprem konusunda titizlikle çalışılmış dayanıklı mimari yapılanmalar oluşları sayesinde tercih etmekte endişe duyulmayan yerlerdir.

İç dekorasyon ve dizayn konusunda geniş alanlarda özgürce yapılan kişiye özel tercihler aracılığıyla aidiyet duygusunu da artırmakta olan yerlerdir. Ankara gayrimenkulünde nezih semtlerin yerleri kullanıcılara aynı zamanda kolay ulaşım olanakları da sağlamaktadır. Böylece şehir içindeki zorlu ve stresli trafik deneyimine katılmadan henüz keşfedilmemiş nezih, sakin ve tenha yerler olması sebebiyle de müşterilerin gözünde artıya geçmektedir.

Ev demek yalnızca bireylere bir yaşam alanı sağlamak demek değildir. Kasır Mimarlık Şirketi’nin de yürüttüğü projelerin en önemli faktörlerinden biri olan kullanıcılara sosyalleşme, eğlenme ve dinlenme alanları sağlaması da bu nezih oluşumları tercih etmek için dikkat edilecek sebeplerden yalnızca birisidir.

Nezih Bir Semtin Özelliklerinde Neler Yer Alır?

Bir semtin nezih olup olmadığını belirlemek için bazı kriterler vardır. Ankara gayrimenkulünde nezih semtlerin yerleri de bu unvanı alabilmesi için bahsedilen bu kriterlerin hepsini bünyesinde barındırmaktadır. Bu kriterlerden ilki şehrin karmaşasından, gürültüsünden, kirliliğinden, kalabalığından uzak olması gerekmektedir. Aynı zamanda ulaşım kolaylığı olmalı, kişilerin bir yerden bir yere ulaşma çabası saatlerce sürmemelidir.

Nezih bir semti oluşturan en önemli faktörlerden birisi ise yaşayan kesiminde sosyo-kültürel düzeyinin yüksek olmasıdır. Böylece belli bir statü ve seviye çerçevesinde stabil bir diyalog ortamı oluşturulacaktır. Yaşam alanları arasında ortaya çıkan bir anlaşmazlık durumunda konuların çözümü eğitim düzeyleri yüksek olan mülk sahibi sakinleri arasında medeni ölçülerde çözülecektir. Yine bu alanlarda son teknolojilerden ilham alınmış, üstün mimarlık anlayışlarıyla oluşturulmuş ezber bozan mimari yapılarla karşılaşılmaktadır.

Ankara gayrimenkulünde nezih semtlerin yerleri arasında bulunan İncek konumunda Kasır Mimarlık bu yaklaşımları bazı villa oluşum projeleri yönetmektedir. Nezih semtler kullanıcılarına aynı zamanda kendileriyle baş başa kalabildikleri, hobilerine, ilgi alanlarına, yaşam tarzlarına, sağlıklarına ve sevdiklerine daha çok zaman ayırabildikleri alanlar vadetmektedir. Şehrin koşturması ve stresinden uzak kalındığı noktalarda bireyler asıl önemsedikleri noktaların farkına vararak bu saygıdeğer semtler içinde çok daha mutlu, uyumlu ve doyumlu hayatlar sürmektedirler. Minimalist bir yaşam tarzını benimseyen kişiler için bu özellikteki semtler Ankara villa projeleri için her zaman için ilk tercih noktaları arasında yer almaktadır.

Ankara gayrimenkulünde nezih semtlerin yerleri sadelik ve gösterişi aynı bünyede barındıran minimalizm akımını destekleyen oluşumlar sergilemektedirler. Tüm bu imkân ve olanakların maddi boyutta da ciddi finansal bir boyutu olsa da alıcılar için önerilebilecek son derece makul ve mantıklı yatırımlar arasında yer almaktadır. Eşsiz, özel hissettiren, farklı yuva deneyimleri içeren, detaycı ve ince fikirlerle oluşturulmuş bu yaşam alanlarından Ankara sınırları içerisinde faydalanabilmek için yukarıda belirtilen semtlerin birini seçmek yeterli olacaktır. Semt kararına varabilmek için, maddi koşulların elverişliliği, mekanın dokusu ve atmosferi, konumda bulunan meskenlerin kişi veya kişilere hitap etmesi semt seçiminde etkili olan bazı faktörler arasında yer almaktadır.

Ankara gayrimenkulünde nezih semtlerin yerleri tüm bu bahsedilen özelliklerle birlikte ele alınarak değerlendirilmeli ve buna göre kişilere en yakın gelen seçenek tercih edilmelidir. Semt kararı verildikten sonra ise doğru bir mimari danışmanlık firması aracılığıyla alınan mülkün kişiselleştirme çalışmaları başlatılmalıdır. Bu noktada Kasır Mimarlık gibi işinin ehli, uzman ve donanımlı kuruluşlar devreye sokularak alınan yapının kişiselleştirme deneyimi başlatılmalıdır. Böylece satın alınan yapı en hızlı, pratik, teknolojik ve etkin yollarla bir an önce benzersiz ve lüks bir yapı örneğine dönüşebilir. Tüm bu bahsedilen semtler günden güne tercih edilme oranlarının artmasına bağlı olarak gelişim göstermektedirler. Ankara gayrimenkulünde nezih semtlerin yerleri alım gücü arttırılarak bölgesel kalkınma için desteklenmelidir.

Bu yazımızda Ankara gayrimenkulünde nezih semtlerin yerlerinden bahsettik. Önceki yazımıza https://kasir.com.tr/luks-gayrimenkul-yatirimi-icin-6-sebep/ linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir