Lüks Gayrimenkul Yatırımı İçin 6 Sebep

Lüks Gayrimenkul Yatırımı İçin 6 Sebep

Lüks gayrimenkul alımı, yatırımlar arasında her zaman en güvenilir, risksiz ve garanti bir kazanım yolu olarak görülen yatırım türleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle de sermaye değerlendirmede kullanılan en geçerli yatırım yöntemlerinden biridir. Bu yazımızda sizlere lüks gayrimenkul yatırımı için 6 sebepten bahsedeceğiz.

Lüks gayrimenkul yatırımı yapmak için pek çok sebep ele alınabilir. Bunlardan en sık kabul gören lüks gayrimenkul yatırımı için 6 sebep şu şekilde incelenmektedir.

  1. Alışılagelmişin dışında, ekstra konforlu, özgün ve estetiklik barındıran lüks gayrimenkul sektöründe bir mülk edinildiğinde sıradan emlak alıcılarının yanı sıra lüks alıcılar rutinin dışında kar etmekle birlikte yapının, alıcıya sağladığı ekstra ve benzersiz özellikler sayesinde memnun kalmaktadırlar.
  2. Lüks gayrimenkul yapıları bulunduğu konumlar itibariyle alıcıyı ayrıcalıklı hissettirmek adına şehrin en güzel mevkilerinde konumlanarak, sağlanan kültürel ve sosyal olanaklar sebebiyle elit müşterilerce oldukça fazla tercih edilmektedir.
  3. Lüks gayrimenkul yapıları her zaman için sıradan emlak oluşumlarının aksine çok daha fazla imkana sahiptirler. Bir deniz kenarına yakın olan gayrimenkulün ya da dağ manzaralı yapıların efektif şekilde değerlendirilmesinde mimarlık firmaları iç mimarlık, proje çizimi, 3d modellemeleri, konsept tasarım içerikleriyle yarattığı fikirlerle yol göstererek alıcının özel, eşsiz ve ayrımlı hissetmesini sağlamalıdır.
  4. Lüks gayrimenkul yatırımı için 6 sebep incelemesinin bir diğer önemli başlığı ise gayrimenkul fiyatları diğer ülkelere nazaran Türkiye’de daha kar sağlayıcı nitelikte olduğu için yine yatırım tercihleri arasında sıklıkla yer almaktadır. Maliyeti düşük olmasına rağmen bulunulan coğrafi konum sebebiyle de pek çok ülkenin sağlamadığı yer ve iklim koşullarına sahip olunması sebebiyle dizayn anlamında fark yaratılarak spesifik bir gayrimenkule dönüştürmek doğru danışmanlık ve mimari hizmeti ile mümkün olmaktadır.
  5. Lüks konutlar her zaman için kısa vadede hızlı gelir sağlamaktadır. Lüks iş yeri yatırımları ise hızlı şekillerde kira getirileri ile ciddi kazançlar sağlamaktadır. Bu nedenle konut ya da iş yeri gayrimenkulleri hızlı getiri sağlaması sebebiyle kesinlikle tercih edilmesi gereken yatırım enstrümanlarındandır.
  6. Lüks gayrimenkullerde amortisman süresi oldukça kısadır. Elde edilen gayrimenkul günümüz piyasasına paralel olarak çok hızlı süreçler içerisinde alınan değer fiyatı katlanacağından satış fiyatının kara geçmesi sebebiyle amortisman süresini kısaltmaktadır.

Lüks Gayrimenkullerin Kullanım Alanları

Lüks gayrimenkul yatırımı için 6 sebep incelemesi altında da belirtildiği gibi edinilen mülk yaşam alanı olarak kullanılabileceği gibi, yalnızca yüksek kira getirisi için ya da iş yeri-ofis konsepti oluşturularak da değerlendirilebilir. Önemli olan doğru ve kaliteli mimari danışmanlık içeren nezih ve alıcının zevkine, kalitesine, statüsüne uygun dekorasyonlar oluşturularak en doğru kullanımın sağlanmasına aracı olmaktır.

Birlikte çalışmaya karar verilen mimarlık firmaları, proje danışmanlığı, araştırmacısı ve yönetimi alanında, ince yapı ve detay içeren dekorasyonlarda denetleyici olarak, iç ve dış cephe tasarımlarıyla ön planda olan oldukça deneyimli ve alanında öncü çalışmalara sahip olmalıdır. Tüm bunların yanı sıra sağladığı özellikli, detaycı, disiplinli, elit yaklaşımları pek çok yatırımcı tarafından tercih edilmesine sebep olmaktadır. Yeni bir kuruluş olmasına rağmen yapılan işlerin içeriğiyle, nitelikli çalışan ekibiyle sektörde şimdiden ciddi bir yer sahibi olmuşlardır.

Kasır Mimarlık internet sitesi üzerinden iç mimarlık hizmetleri, proje çizimi hizmetleri, uygulama hizmetleri, konsept tasarımlar, 3D modelleme hizmetleri, danışmanlık hizmetleri, denetim ve kontrol hizmetlerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Mimari danışmanlık alıp çeşitli konseptler oluşturulan gayrimenkul yapılar belirlenen şekillerde kullanıldıktan sonra kâr amacı güdülerek yine profesyonel yaklaşımlar eşliğinde yeni bir alıcı sağlanmak üzere satışa çıkarılabilir. Bunun için izlenmesi gereken yollar standart emlak satışlarından farklı olmak zorundadır. Yapılacak olan satışta kullanılan mali miktarlar, yapıyı almak isteyen alıcı kitlesi farklı statü ve kategoride olacağından mutlaka özel satış tekniklerine uygun davranışlar sergilenmelidir. Gayrimenkulün alıcı adayına uygunluğu tespit edilmelidir. Mesleği, yaşı, gelir tablosunun güven verici olması, yarattığı ilk izlenim potansiyel bir müşteri olup olmadığını belirleme kriterleri arasında yer almaktadır.

Seçici müşteriler alacakları gayrimenkul ile kendilerine prestij katacaklarının bilincinde oldukları için oldukça detay odaklı sorgulayıcı bir yaklaşım sergilemektedirler. Lüks gayrimenkul yatırımı için 6 sebep dışında kalan alt bir madde olarak değerlendirilebilecek bir konu olan sahip olunan gayrimenkul ile sağlanan prestij seçilen gayrimenkul ile gözle görülür şekilde ortaya çıkmaktadır. Oluşturulacak satış planında doğru görsel sunum içeriği, (fotoğraf ve video gibi eklentiler), doğru fiyat aralığı belirleme, ütopik rakamlardan kaçınılarak alıcının ilgisi çekilmelidir.

Lüks Gayrimenkul Yapılar Bünyesinde Yer Alan Güncel Mimari Yaklaşımlar

Lüks yapılar kişilerde aidiyet duygusu, özgüven, bireysellik ve spesifik oluş duygularını besler. Sadece lüks bir konum bile gayrimenkul sahibi kişilerde başarı hissi yaratabilir. Tüm bu olumlu duyguların beslenmesi içinse mimarlık firmaları özverili çalışmalar ile birlikte mülk sahibini değerli, özel hissettirmekle birlikte kişiye özel sağladığı seçenekler ile de son derece özenli çalışmalar yapmalıdır. Güncel ve lüks mimari yaklaşımların tümünü bünyesine katarak müşterisine güvenilir hizmet alanları sunmaktadır. Lüks gayrimenkul yatırımı için 6 sebep maddelerine hâkim olarak danışanına doğru şekillerde hizmet sağlamaktadır.

Lüks bir yapıda bulunması gereken akıllı ev sistemlerine sahip, 3d çizimler ile görsel sağlama, doğru ısı yalıtım tercihlerine yönlendirici, evin ya da ofisin iç veya dış tasarımını ya da her ikisini birlikte danışanla birlikte titizlikle ele alan, iç tasarım boyutunda var olan odaların her birinin tek tek ele alınarak ihtiyaç ve estetik görünüm dahilinde seçeneklerin belirlendiği bir mimari yaklaşıma sahiptir. Diğer mimari danışma alanlarından farklı olarak danışanına tasarlanan projenin anlatımını detaylı bir şekilde sanal tur şeklinde sağlamaktadır. Bu tur sayesinde bahsedilen, tasarlanan tüm içerik kolayca mülk sahibi tarafından anlaşılarak, gereken değişiklerin somut bir şekilde görülerek yapılmasını sağlar.

Lüks gayrimenkul yatırımı için 6 sebep içeriğinde yer alan güncel ve diğerlerinden farklı mimari anlayışları bünyelerine katarak projelere farklılıklar katmışlardır. Bodrum katları havuz yapıları ile değerlendirmişlerdir. Ona uygun tavan yükseklikleri sayesinde ferah ortamlar yaratabilmişlerdir. Klima ve ısıtma sistemleri, barbekü için baca sistemleri, cam yüzeylerle oluşturulmuş salon alanı, kapalı otoparklarda sağlanan havalandırma yöntemleri, sonradan ihtiyaca yönelik asansör ekleme uygulamaları ile oldukça kıymetli mimari yaklaşımlar ile çalışmalar yapmaktadırlar. Kasır Mimarlık 2020’den bu yana sektöre liderlik etmekte ve Ankara villa projeleri başta olmak üzere birçok mimari projesi ile başarısını kanıtlamaktadır. Güncel mimari yaklaşımı ile sizlere ihtiyacınızı ve beklentinizi karşılayabilir.

Günümüz koşullarında artan araç sayılarına yönelik sağlanan otoparklar ise ayrıca ince düşünülmüş bir diğer mimari yaklaşımdır. Teknik olarak ise yangın söndürme sistemleri, fiber optik internet alt yapısı, güvenlik sistemi için oluşturulan kamera sistemi gibi yaklaşımlara önem vererek yapılan uygulamalarla standardın dışına çıkmışlardır. Villa projeleri ve diğer lüks yapılar tüm bu yeni mimari yaklaşımları içermelidir. Yapılan yatırımın aynı zamanda kar getirebilmesi için mülke katılan yeni ve güncel özellikler lüks gayrimenkul yatırımı için 6 sebep maddeleri arasında yer alan mülkten kar edebilme yaklaşımlarını desteklemelidir. Bu sayede oluşturulan mülk kullanıldığı sürece kullanıcıyı mutlu ederek ayrıcalıklı hissettirecektir. Kullanılmayıp yeni bir alıcı bulduğunda da yeni alıcı için son derece eşsiz, keyifli ve sağlam bir yatırım aracı olan bir gayrimenkul olarak fayda sağlayacaktır.

Bu yazımızda lüks gayrimenkul yatırımı için 6 sebepten bahsettik. Önceki yazımıza https://kasir.com.tr/ankarada-degerlenen-yerler/ linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir