Ankara'da Havuzlu Villa Tavsiyesi

Ankara’da Havuzlu Villa Tavsiyesi

Ankara’da havuzlu villa tavsiyesi yapılacak sayılı geniş alan bulunmaktadır. Gölbaşı bu semtlerden ilki olarak sıralanabilir. Gölbaşı’nda hali hazırda yapılanmış pek çok villa seçeneği olmakla birlikte havuzlu olarak inşa edilebilecek pek çok villa arsası da bulunmaktadır. Bu nedenle Gölbaşı pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen ve Ankara’nın gözbebeği olan alanlar arasında yer almaktadır. Hem şehre olan uzaklığı ile hem de ulaşım kolaylığı sebebiyle de tercihler arasında yer almaktadır. Ulaşım haricinde semtte bulunan sosyalleşme mecraları, diğer tüm imkanlara ulaşım kolaylığı sebebiyle de Gölbaşı sıklıkla tercih edilen semtlerden birisi olarak bilinmektedir. Kasır Mimarlık da uzman ekibiyle Ankara villa projeleri kapasamında bölgede Villa Monza İncek projesini yürütmektedir. Villa kapsamında müşterilerine havuz, barbekü alanları, bahçe düzenlemesiyle pek çok olanak sağlamaktadır. 

Ankara’da havuzlu villa tavsiyesi yapılabilecek bir diğer semt ise Çayyolu’dur. Çayyolu da aynı şekilde bulunduğu konum sebebiyle geniş ve kullanışlı alanlar üzerine kurulmuştur. Havuz bulundurabilme kapasitesi sayesinde oldukça elverişli alanlarda yer almaktadır. Yeni yapılı pek çok villa türüyle müşterilerin ilgi odağında olan Çayyolu villaları yeni inşalar olmaları sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Ankara villa projeleri için uygundur ve Çayyolu Ankara’nın yeni değerlenen alanları arasında yer almaktadır. Bu nedenle başlarda daha uygun fiyatlarda inşalar yer alırken zamanla değerinin artması sebebiyle daha varlıklı ve sosyoekonomik düzeyi yüksek müşterilerce tercih edilmeye başlanmıştır. Çayyolu’na yakın olan Etimesgut semtinin özellikle Bağlıca Mahallesi Ankara’da havuzlu villa tavsiyesi listesinde yer alan önemli alanlardan birisidir. Eryaman, Keçiören’in bazı kesimleri gibi semtlerde de isteğe uygun villalar mevcuttur. Bu semtlerde villa tercih edilmesi için pek çok sebep vardır.

Villalar kısa sürelerde fazlaca değer kazanan meskenlerdir. Özellikle doğru konumlarda yapılandırılmış havuzlu villalar ise standart villaların aksine çok daha hızlı şekillerde değer kazanmaktadır. Bu nedenle hızlı kar elde etmek için veya seçilen villadan eşsiz konfor deneyimi sağlamak için Ankara’da yer alan bu konumlar tercih edilmelidir. Var olan villalar satın alınabileceği gibi yeni villa tasarımları için de tercih söz konusu olabilir. Her iki seçenek için de Kasır Mimarlık müşteriler için etkin bir danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Doğru konum hizmeti ve villa tasarımı, havuz bakımı için ipuçları, etkin alan kullanımı, iç dış tasarım konularında kullanıcılara profesyonel ve yenilikçi yaklaşımlarla fayda sağlamaktadırlar.

Havuzlu Villa Avantajları

Ankara’da havuzlu villa tavsiyesi başlığı altında tercih edilebilecek konumlardan yazımızın ilk kısmında bahsetmiştik. Yazımızın bu kısmında ise havuzlu bir villaya sahip olmanın avantajlarını ele alacağız. 

Mahremiyet

İlk olarak havuzlu bir villada yaşamanın ilk avantajı maksimum düzeyde mahremiyete sahip olunmasıdır. Bu sayede bireyler istedikleri saatlerde ve koşullarda havuz kullanımına erişerek havuzlu bir eve sahip olmanın tadını çıkaracaklardır. 

Hijyen

Bir diğer avantaj ise toplu olarak girilen ve hijyen koşullarından şüphe edilen ortak havuzlar yerine kişiler evlerinde var olan özel havuzlarına gönül rahatlığıyla girebileceklerdir. Temizlik ve düzenleme basamakları her ne kadar zorlu olsa da vadettiği konfor seçenekleri sebebiyle havuzlu villalar her zaman için diğer standart villalara göre daha tercih edilir durumdadır. 

Sakinlik

Ankara’da havuzlu villa tavsiyesi olarak sıralanan konumlanmalarda özellikle şehirden uzak ve dingin alanlarda yer alması sebebiyle de sessizlik ve sakinliğin tadının çıkarılmasında havuzlu villaların payı oldukça büyüktür. Bu tarz havuzlu villalarda farklı mekanlar aramak yerine toplu kutlamalar, eğlenceler ve davetler de yapılabilmektedir. Ankara denize uzak bir şehir olması sebebiyle oturulacak olan villanın havuzlu olması bir nebze kullanıcılarını bu bağlamda teselli etmektedir.

Konfor

Yaz aylarında herhangi bir tatile gidilemediği takdirde güneşlenme ve havuzda zaman geçirme imkanları sayesinde kullanıcılar için stres atma alanı sağlamaktadır. Kalabalık ortamlarda oluşacak kaosun ve gürültünün önüne geçilerek sakin ve konforlu bir yüzme alanı şansı havuzlu villalar sayesinde elde edilebilmektedir. Ankara’da havuzlu villa tavsiyesi için önerilen alanlardan herhangi biri tercih edilerek tüm bu bahsedilen konforu sağlamak Ankara içerisinde bahsedilen bu alanlarda mevcuttur. Her ne kadar maliyet olarak yüksek meblağlar söz konusu olsa da bir ömür yaşanacak konfor ve huzur için bu tarz bir havuzlu villa edinmek oldukça doğru bir yatırım olacaktır.

Villalarda Tercih Edilebilecek Havuz Modelleri

Havuzlar belirli bir metrekarede villa sınırları içerisinde oluşturulabilen çeşitli yapılardır. Villa içerisinde konumlandırılacak havuzun villanın sınırlarına göre doğru belirlenmesi gerekmektedir. Ankara’da havuzlu villa tavsiyesi için bahsedilen alanlardan herhangi birisi seçilerek yeni bir yapı oluşturulacaksa seçilecek havuz modelinin profesyonel kişiler aracılığıyla seçilmesi gerekmektedir. Kasır mimarlık bu bağlamda oldukça detaylı ve alanında seçkin bir hizmet vermektedir. Gerek kendi yapıları gerek danışmanlık hizmetleri ile oldukça yararlı çalışmaları müşterilerine sunmaktadırlar.

Villalar için genel olarak betonarme havuzlar veya prefabrik havuzlar tercih edilmektedir. Panel havuzlar sık tercih edilen havuz türleri arasında yer almaktadır. Genel anlamıyla ekonomik oluşu ve hızlı yapılandırılması sebebiyle tercih edilmektedir. Prefabrik panel havuzlar kullanılan malzeme türüne bağlı olarak da oldukça düşük maliyetlerle kurulmaktadır. Bakımı ve değişim zamanı sağlanması gereken maliyet miktarı daha kolay ve az miktardadır. Betonarme havuzlar ise büyük alanlar için oldukça kullanışlıdır. Maliyeti yüksektir ve bakımı zordur. Bu sebepten prefabrik havuzlar villa yapımlarında daha çok tercih edilmektedirler.

Aksi takdirde sadece havuzun maliyetinin villa yapısının maliyetini geçtiği durumlar görülmektedir. Ankara’da havuzlu villa tavsiyesi için mutlaka Kasır mimarlık gibi profesyonel bir mimarlık şirketi ile doğru kararlar alınarak havuz tasarımı gerçekleştirilmelidir. Ankara’nın hava koşullarının da göz önüne alınarak koşulların tasarımı ne derece etkileyeceği değerlendirilerek doğru seçimler yapılmalıdır. Mali zararlara uğramamak için en doğru tasarım seçenekleri uygulanarak konfor alanları oluşturulmalıdır.

Yeni tasarlanacak villalar için öneriler bu şekilde iken var olan hali hazırda bir havuzlu villa satın alımında ve kiralanmasında ise yine aynı kriterler göz önünde bulundurularak Ankara’da havuzlu villa tavsiyesi seçenekleri de değerlendirilmelidir. Havuzlu yapıların havuzlarının ne sıklıkla temizlenmesi gerektiği, malzeme değişiminin ve yeniden yapılandırmaya gerek duyulup duyulmadığı, bakımının en son ne zaman yapıldığı gibi kriterler değerlendirilerek gerekli emlakçılık işlemleri gerçekleştirilmelidir.

Öncesinde iyi bir araştırma ve fizibilite ile villa seçimi gerçekleştirilmelidir. Bir mülk edinileceği için doğru yönlendirmeler ve araştırmalar sonucunda doğru konumda bir villa tercihi gerçekleştirilmelidir. Semt ve bölge incelemesi de detaylandırıldıktan sonra villa yapısına ait her parçanın (havuz, bahçe, teras vb. gibi) tapuya dahil olup olmadığı da aksi bir durumla karşılaşmamak için araştırılmalıdır. Ankara’da havuzlu villa tavsiyesi ile detaylı yönlendirmeleri bu yazımızda sizler için derledik. Bahsedilen tüm bu noktalar detaylı şekilde bireyler tarafından ele alınarak tercihler gerçekleştirilmelidir. Bunun yanı sıra mutlaka uzman görüşlerden profesyonel yaklaşımlarla sağlanan danışmanlıklar aracılığıyla doğru seçimler yapmak üzere görüşmeler yapılmalıdır.

Tüm bu süreç tamamlanarak satın alınacak veya kiralanacak olan villanın iç ve dış tasarımı kusursuz şekilde gerçekleştirilmelidir. Yüksek maliyetler aracılığıyla hayallerine kavuşmak isteyen bireyler hayal kırıklığına uğramamak adına yazımızda bahsedilen tüm basamakları titizlikle uygulamalıdır. Böylece olası kayıpların önüne geçmek mümkün olacaktır.

Bu yazımızda Ankara’da havuzlu villa tavsiyesi hakkında bilgi verdik. Önceki yazımıza https://kasir.com.tr/birbirinden-farkli-tarzda-villa-turleri/ linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir