Büyük Aileler için Villaya Sahip Olmanın Avantajları

Büyük Aileler İçin Villaya Sahip Olmanın Avantajları

Villa satın almak, yaşam tarzını inşa etmek ve finansal olarak da doğru yatırımlar yapmak için önemli bir karardır. Özellikle büyük aileler için villaya sahip olmanın avantajları oldukça fazladır.

Seçkin ve prestijli villalarda yaşamak özel hayatın rahatlıkla ve doğa ile iç içe sürdürülmesi aile üyelerini doğrudan etkilemektedir. Çocuklu aileler için bağların kurulduğu ve büyüdüğü, yeni anıların oluştuğu mekanlar kendinizi rahat ve birlikte mutlu hissetmenizi sağlamaktadır. Seçkin ailelerin yaşam standartlarını belirleyerek şehirden değil ama karmaşasından uzaklaşmak için seçtikleri lüks konutlar birçok modern olanağı ile göz doldurmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yenilikçi tasarımlar ile ekolojik inovatif çözümleri bir arada sunabilen mimarlık firmaları lüks konutların dış ve iç mimarisinde benzeri olmayan yapılar tasarlamaktadır. Peyzaj tasarımı, gizlilik duygusu, tasarımın çeşitlendirilebilmesi, doğru bir yatırım aracı olabilmesi sayesinde elit bölgelerin vazgeçilmez yaşam alanları haline gelmiştir.

Ultra lüks konseptte tasarlanan villalar birçok modern özelliği de bünyesinde barındırmaktadır. Akıllı ev sistemleri, elektrikli şarj istasyonu olan kapalı otopark, yerden ısıtma sistemleri, çok katlı yapılarda asansör kurulabilme imkanı, internet altyapısı, yüksek tabanlar, özelleştirilebilir geniş alanlar, şömine sistemi, yeşil alan sulaması için yağmur suyu ve gri su geri dönüşüm sistemi gibi birçok ayrıcalıklı özellik bu konseptlerde yer almaktadır.

Lüks villaların bir diğer önemli özelliği ise şehir hayatının olumsuz etkilerinden uzaklaşabilecek bir konumda bulunmasıdır. Kasır Mimarlık, yeni nesil mimari yaklaşımı ile yaşam tarzı değerlerinizden ilham alarak ihtiyacınız olan iç mimarlık, proje çizimi, uygulama hizmeti, konsept tasarımlar, 3d modelleme, denetim ve kontrol gibi alanlarda seçkin müşterilerine hizmet vermektedir. Ailesi ve kendi yaşam tarzı için standartlarını yüksekte belirleyerek özgür ve rahat bir yaşam sürmek için Kasır Mimarlık internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Büyük aileler için villaya sahip olmanın avantajları 4 maddede detaylı olarak derlenmiştir.

1- Peyzaj ve Doğa

Villalarda diğer yapılara nazaran en belirgin fark bahçenin olmasıdır ve bu durum büyük aileler için villaya sahip olmanın avantajları arasındadır. Modern ve şık peyzaj tasarımları ile çocukların ihtiyacı olan oyun alanları da doğada oluşturulabilir. Doğal bir bahçede huzurla dinlenme saati yapılabilir. Villaların büyük alanlara inşa edilmesi daha prestijli konutlar olduğunu göstermektedir. Çevre dostu bir tasarım ile ekolojik özellikleri desteklenen mimari yapı oldukça elit bir görünüme sahip olabilmektir. Aynı zamanda çevrenin ve doğanın olumlu etkilerinden yararlanmak için harika bir fırsat oluşturmaktadır.

Büyük bir aile olarak kendi villanıza sahip olmak ve ekolojik özellikler ile donatılması sayesinde doğal kaynakları verimli bir şekilde kullanmanıza da destek olmaktadır.. Güneş enerjisi panelleri, yağmur suyu biriktirme gibi ekolojik ve modern çözümler ile villanız geleceğin önemli yatırımları haline gelmektedir.

Villaların bir diğer önemli özelliği ise evcil hayvan dostları için geniş bir alana sahip olmasıdır. Evcil hayvanların da aileden olduğu kabul edildiğinde büyük aileler için villaya sahip olmanın avantajları oldukça fazladır. yeteri kadar dış mekana sahip olan evcil hayvan ile aile üyeleri keyifle zaman geçirebilmektedir.

2- Mahremiyet

Kendinize ve ailenize zaman ayırmak ve herhangi bir dış etkene maruz kalmamak için villa doğru seçimdir. Büyük aileler için villaya sahip olmanın avantajları bu noktada oldukça fazladır. Komşular ile aynı yapı içerisinde ortak paylaşıma açık olan bir alanın olmaması tüm aile üyelerine özgürlük ve mahremiyet sağlamaktadır. Yapıya ait tüm kapalı ve açık alanlar dışarıdan görünmediği için şeffaf bir hayat sürmeye gerek bulunmamaktadır. Lüks ve elit bir yaşam tarzı içerisinde mahremiyeti de barındırmalıdır.

Büyük aileler için villaya sahip olmanın avantajları ve ayrıcalıkları düşünüldüğünde ilk olarak özel hayatını kimseyle paylaşmama akla gelmektedir. Ailelerin ihtiyacı olan sakinlik ve yaratıcılık bir arada düşünülerek doğru tasarımlarda villalar oluşturulabilmektedir. Modern mimari tasarımlarda özel hayatın şeffaflığı ön planda tutularak ve ailenin vizyonu da eklenerek istenilen mahremiyet düzeyi tasarlanabilmektedir. Yaşam alanlarının rahat ve huzur dolu olabilmesi için toplu yaşama anlayışının dışında kalmak ve sınırları doğru belirlemek önemlidir.

Ayrıcalıklı, sakin ve refah bir hayat sürmek için büyük aileler villayı tercih etmelidir. Tercih edilen villanın tipi birçok modelden oluşabilir. Mahremiyetin tam sağlanabilmesi için açık hava havuzu olan bir villada, dış koruma panelleri kullanılmaktadır. Alternatif olarak kapalı havuz tasarlanmaktadır. Kapalı devre kamera sistemleri ile güvenlik sağlanmaktadır.

3- Tasarım Özgürlüğü

Villalar kişiye özelleştirme yapılmak istendiğinde geniş bir uygulamayı kapsamaktadır. Kişinin veya ailelerin yaşam tarzları, elit dokunuş, modern ve vizyoner yaklaşım gibi zevkler bir araya getirilerek eşsiz bir tasarım oluşturulabilir. Tasarım bakımından özgür olmak büyük aileler için villaya sahip olmanın avantajları arasında yer almaktadır. Her aile ferdinin talep ve ihtiyaçlarına uygun olarak villanın bölümleri oluşturulabilir veya yeniden dizayn edilebilir.

Değişen trendlere ve zevklere göre dönem dönem değişikliğe açık olan villalar büyük aileler tarafından yoğunluklu olarak tercih edilmektedir. Büyük ailelerin ihtiyaçları dönemsel olarak değişebileceğinden tüm ailenin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir tasarım özgürlüğü herkes için avantajlı olmaktadır.

Villanın ilk günkü hali gibi kalması bir tercih olmakla beraber istenildiği zaman yeniden şekillendirilebilir. Aynı zamanda arazinin imara açık olmasının en önemli yararlarından biri ise gerektiği durumlarda ek bölümler oluşturulabilmesidir. Hobi odası veya müştemilat gibi alanlar da yasal süreçlerin tamamlanması ile gerçekleştirilebilmektedir. Büyük aileler için villaya sahip olmanın avantajları da yeniden tasarlayabilme ve özelleştirebilme ile oldukça fazladır.

Alanında uzman mimarlık firmaları tarafından villalar, ayrıcalıklı ve seçkin bölgelerde büyük aileler için tasarlanmaktadır. Kasır Mimarlık tarafından projelendirilen ve faaliyete geçirilen Villa Monza, hayallerinizi teknoloji ile birleştirerek modern mimariyi sizlere sunmaktadır. Şehir karmaşası ve gürültüsünden uzak bir bölgede konumlandırarak doğa ile iç içe bir tasarım gerçekleştirilmiştir. Kasır Mimarlık internet sayfası üzerinden iletişime geçebilir ve Villa Monza’yı inceleyebilirsiniz.

4- Uzun Vadeli Yatırım

Uzun vadeli yatırım olarak satın alınan villalar belirli bir süre içerisinde değerini katlamaktadır. Hem konut hem de arazi olarak değerlenmesi sayesinde yüksek kar oranı sağlamaktadır. Özellikle büyük aileler için villaya sahip olmanın avantajları bu nedenle oldukça önemlidir.

Günümüzde gayrimenkul yatırımları günden güne daha değerli hale gelmektedir. Modern mimariye uygun gözde tasarımlar uzun süreli yatırımlarda daha çok tercih edilmektedir. Yatırım amaçlı villa seçiminde ise genellikle büyükşehirlerin uzak ve kırsala yakın mekanları ön plandadır. Alanında uzman mimarlık firmaları ile iletişime geçilerek seçkin bir projede yer alan bir villa sahibi olmak mümkündür.

Yatırım aracı olarak tercih edilmesi halinde; eğer ikamet planlanmıyorsa, kira getirisi de kar olarak düşünülebilir. Villanın hem iç hem de dış tasarımı, işlevselliği, büyüklüğü ve arazisi de göz önünde bulundurulduğunda kira getirisi de yüksek olmaktadır. Uzun vadede ise tasarımı için yapılan yatırım da bir o kadar kıymetli hale gelmektedir. İkamet edilmesi halinde büyük aileler için villaya sahip olmanın avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  • Yüksek gizlilik ve güvenlik,
  • Kendine özel alan ve özelleştirilebilir çevre,
  • Hijyenik ortam,
  • Elit bir muhit ve sakin çevre.

Önceki yazımızı https://kasir.com.tr/huzurlu-bir-emeklilik-icin-tavsiyeler/ linkinden okuyabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir