Evinizi Büyük Göstermenin 5 Püf Noktası

Evinizi Büyük Göstermenin 5 Püf Noktası

Büyük ve ferah bir ev her zaman için çok daha rağbet gören bir seçenektir. Ancak herkes için bu koşulları sağlamak mümkün olmayabilir. Peki böyle bir durumda ne yapmak gerekir? Bu yazımızda evinizi büyük göstermenin 5 püf noktası hakkında derlemeler yaptık. Evinizi olduğundan daha büyük ve geniş gösterebilmek adına bazı temel uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Ufak ve pragmatik dokunuşlar sayesinde istenilen görünüme kavuşmak mümkün olacaktır.

-Evi olduğundan büyük gösterebilmenin ilk kuralı açık ve canlı renklerle oluşturulmuş duvarlar sağlamaktır. Renk seçiminde mutlaka yukarıda önerildiği gibi açık renkler tercih edilerek istenilen ferahlık elde edilmelidir. Evdeki depolama alanları ise duvara gömülü şekilde yine aynı şekilde açık renklerle dizayn edilmelidir. Bu şekilde alan tasarrufu sağlanarak kazanılan alanda daha farklı dekorasyonlara yer verilmesi sağlanabilecektir. Depolama alanları sayesinde muhafaza edilen ürünlerin kalabalığı gizlenerek düzenli bir görünüm sağlanacaktır.

-Evinizi büyük göstermenin 5 püf noktası arasında yer alan bir diğer madde ise ayna kullanımıdır. Aynalar ışığı yansıtan, ortamın ferah görünmesini sağlayan dekoratif ürünler arasında yer aldığından, alan kazanımı görüntüsü yaratmak için doğru yaklaşımlarla dekorasyon ürünü olarak kullanılabilir. Bu tarz dekoratif yaklaşımlarda Kasır Mimarlık ev sahiplerine mimari danışmanlık hizmeti vererek doğru yönlendirmeler sunmaktadır.

-Alanı olduğundan büyük göstermenin bir diğer önemli kuralı ise az eşya kullanımıdır. Eşya seçimi olabildiğince minimalde tutularak alan genişliği sağlanmalıdır. Kullanışlı ve minimalist anlayışa uygun olarak seçilen eşyalar sayesinde var olan alan olduğundan geniş görünerek kullanışlı eşyalarla donatılmış olacaktır. Dar ve küçük metrekareli odalar içinse köşe koltuk tercih edilerek alan tasarrufu sağlanmalıdır. Evinizi büyük göstermenin 5 püf noktası arasında akılcı mobilya seçimi oldukça önemli maddeler arasında yer almaktadır.

-Seçilen mobilyaların aynı zamanda fonksiyonel olması gerekmektedir. Katlanabilir yataklar, açılır kapanır yemek masaları, çekmeceli masa ve sehpalar gibi mobilyalar birden fazla işi gerçekleştirerek hem alan hem de eşya tasarrufuna katkıda bulunurlar.

-Evin kapılarında ise tercih olarak içe ve dışa açılan kapanan kapılar yerine sürgülü kapılar tercih edilmelidir. Aydınlatma ve evin doğal ışıktan faydalanabilmesi için evdeki eşyaların pencerenin önünü kapatmasının engellendiği bir tasarım oluşturulmalıdır.

Tüm bu öneriler uygulandığında dar alanlarda düşünülmüş güzel tasarımlar oluşturabilmek mümkündür. Kasır Mimarlık Şirketi bu noktada engin tecrübe ve deneyimlerle müşterilerine danışmanlık hizmeti vermektedirler.

Evi Olduğundan Büyük Göstermek İçin Kullanılabilecek Aksesuar Fikirleri

Aksesuar kullanımından önce evinizi büyük göstermenin 5 püf noktası arasında da yer alan ilk madde olan duvar rengi seçimi aksesuar kullanımı konusunda da oldukça büyük bir önem teşkil etmektedir. Bu bağlamda duvar rengi açık renk skalasından tercih edilerek ilk olarak ferah bir görünümün adımları atılmalıdır.

Daha sonrasında gerekli olduğu düşünülen minimalist anlayışa uygun aksesuar seçimleri yapılarak dekorasyon oluşturulmalıdır. Burada önemli olan kalabalık bir görünüme yol açmadan sadeliği koruyarak geniş alan görünümleri sağlamaktır. Küçük alanlarda bu görünümü sağlamak her zaman için mümkün olamamaktadır. Bu nedenle mutlaka uzman görüşlerin desteği ve önerileri alınarak küçük alan değerlendirmeleri gerçekleştirilmelidir.

Evinizi büyük göstermenin 5 püf noktası arasında yer alan aksesuar seçiminde şeffaf görünümlü bazı eşya, mobilya ve süsler yardımıyla istenilen geniş görüntüyü yaratmak mümkündür. Şeffaflık sayesinde ortamda renk ve eşya kalabalığı görünümü oluşmayarak soft bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Tercih edilen aksesuar ve mobilya gibi ev ürünlerinin yerden yüksek ve ince yapılı olması yine aynı şekilde ev alanının büyük olmamasına karşın büyükmüş gibi görünmesinde faydası olacaktır.

Ev Dekorasyonu İçin Küçük Hileler

Evde yer alacak ürünlerin renk seçimlerinde de oldukça sade olunmalıdır. Karmaşık ve desenli dokulara sahip ürün seçimleri ortamın kalabalık ve dar görünmesine sebep olacaktır. Aksesuarlarda karmaşık renkler yerine hafif ışıltılı ürünler tercih edilerek ortamın hem ferah, parıltılı hem de aydınlık görünmesi sağlanarak renk karmaşasından kaçınma sağlanacaktır.

Evinizi büyük göstermenin 5 püf noktası içerisindeki aksesuar kullanımı ve yerleşimi konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri ise aksesuar konumlandırmasıdır. Eşyalar kesinlikle duvarla bitişik olarak sergilenmemelidir. Duvar ile arada mesafe bırakılarak yerleştirilen eşyalar sayesinde ev içerisinde fazla alan olduğu görünümü ve anlayışı göz yanılsaması sayesinde yaratılabilecektir.

Geniş salon, geniş oda, geniş mutfak veya geniş banyo hevesi taşıyan ev sahipleri için uygulanabilecek olan bu önerilerle büyük alanlar olmadan da tarz sahibi bir ev yaratmanın mümkün olduğu ortaya çıkacaktır. Önemli olan sadelikten uzaklaşmadan, evin boyutuna uygun minimal eşya ve aksesuarlarla, renk karmaşasından uzak ancak fark yaratacak parçalarla bir dekorasyon oluşturmaktır.

Küçük Evinizi Büyük Göstermenin Faydaları

Bir ev sahibi öncelikle küçük bir eve sahipse bile doğru dekorasyon sayesinde evinde hem mutlu bir şekilde oturur hem de satmak istediği zaman kullanışlı görünümü sayesinde hızlıca satabilir. Küçük bir ev dahi olsa doğru eşyalarla, doğru açılarla ve doğru konumlandırmalarla oluşturulduğunda büyük bir evin yapamadığı sükseyi yapabilir. Bu şekilde bir ev dekorasyonu oluşturabilmek için mutlaka alanında öncü ve danışanına değer verip onun isteklerine kulak veren bir mimarlık şirketi ile çalışması gerekmektedir. Bu sayede uzman dokunuşlarla hayal edilen eve kavuşabilmek mümkün olacaktır.  

Evinizi büyük göstermenin 5 püf noktası yazısı sayesinde de ev sahiplerinin küçük ev dizaynı konusunda bilgi sahibi olabilmeleri mümkündür. Bu uygulamalar eksiksiz gerçekleştirildiğinde küçük olan evler yine günümüz trendine uygun olarak dekore edilerek eşsiz bir görünüme sahip olacaktır. 

Ev sahibi için de mutlulukla kullanacağı bir yuva haline dönüşecektir. Bu nedenle belirlenen püf noktaların özümsenerek doğru şekilde uygulanması gerekmektedir. Bu sayede büyük miktarlar ödenerek alınamayan büyük alanlı evler yerine daha uygun koşullarda elde edilmiş ancak tarzını yansıtan küçük evler elde edilebilecektir. Evinizi büyük göstermenin 5 püf noktası yazısı bu bağlamda oldukça önemli ipuçları barındıran faydalı önerilerden oluşmaktadır.

Küçük Ev Dekorasyonu Maliyetli Midir?

Büyük evlere büyük miktarlar harcamak yerine küçük evlerde küçük maliyetlerle çok farklı tasarımlar ve şıklıklar oluşturulmasıdır. Bu tarz bir dekorasyon yapmanın bir diğer faydası ise maliyetin düşük olmasıdır. Evinizi büyük göstermenin 5 püf noktası bu nedenle oldukça önemlidir. 

Maliyet düşük olduğu için dizayndan sıkılan ev sahibi istediği zaman kolaylıkla yine aynı püf noktaları ışığında evini istediği gibi dekore edebilir. Küçük alanda değişime gitmek her zaman için daha kolay ve pratiktir. Ortamın eşyalara uyum sağlaması büyük evlere nazaran çok daha kolaydır.

Küçük evler alan darlığı sebebiyle kullanışsız gibi görünse de kullanıcıya pek çok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlara şahit olabilmek için dekorasyon konusunda evin boyutuna göre kusursuz adımlar atılmalıdır ve doğru kombinler bir araya getirilmelidir. Aksi takdirde boğuk, sıkıcı, kalabalık görünümlü ve kullanışsız evler ortaya çıkacaktır. 

Bu gibi görünümleri engellemek adına mutlaka bir uzman görüşü alınarak tasarıma karar verilmelidir veya evinizi büyük göstermenin 5 püf noktası detaylı incelenerek ev dekorasyonu adına doğru adımlar atılmalıdır. Tüm bu danışmanlık hizmetleri ve püf noktalar sayesinde dar alanlarda büyük başarılarla oluşturulmuş tasarımlar ortaya çıkarabilmek mümkün olmaktadır.

Ankara villa projeleri başta olmak üzere villa projeleri ile ilgili detaylı bilgi almak için Kasır Mimarlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazımızda evinizi büyük göstermenin 5 püf noktası hakkında bilgi verdik. Önceki yazımıza https://kasir.com.tr/2021-de-en-cok-tercih-edilen-villa-tipleri/ linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir